Wczytuję dane...

Czym przykryć klienta podczas zabiegu?

Czym przykryć klienta podczas zabiegu?

Czym przykryć klienta podczas zabiegu?Pytanie czym przykryć klienta podczas zabiegu zadaje sobie wielu właścicieli gabinetów i instytutów z branży beauty

W gabinetach i instytutach beauty wykonywane są przeróżne zabiegi. Przy zabiegach na ciało klienci rozebrani są często do naga i mają na sobie jedynie bieliznę jednorazowego użytku innym razem wykonywany będzie zabieg który nie wymaga zdjęcia odzieży ale często dla odprężenia klienci przykrywani są ciepłym okryciem. Dla zapewnienia im komfortu podczas relaksującego masażu czy innego zabiegu przykrywani są ręcznikiem, kocykiem lub kołderką  Zastanawiasz się nad tym co będzie najlepsze do Twojego gabinetu? Z naszego doświadczenia wynika, że wybierane są różne produkty w zależności od potrzeb. Sprawdź jakie masz opcje i wybierz z dlaSpa.eu najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.przykrycie podczas zabiegu

Ręczniki SPA frotte

Do przykrycia klienta w trakcie zabiegu najczęściej wykorzystywane są tzw. ręczniki SPA, czyli takie, które charakteryzują się dużym rozmiarem - od 90 x 180 przez rozmiary 100 x 150 i 100 x 180 do największych w rozmiarze 100 x 200 cm, ciemną lub klasyczną białą kolorystyką, wysoką gramaturą oraz naturalnym składem. 

Ręczniki frotte do SPA mają duży rozmiar aby przykryć całe ciało klienta czy pacjenta, tak aby czuł się komfortowo podczas zabiegu. Wciąż najchętniej wybieranym ręcznikiem do SPA jest klasyczny biały ręcznik ale coraz częściej spotykamy się z pytaniami o ręczniki w ciemnych kolorach takich jak szarości, granaty, brązy czy nawet czernie. Jest to spowodowane tym, że często do zabiegu wykorzystywane są olejki czy czekolada, po których z białych ręczników bardzo ciężko sprać plamy spowodowane ich użyciem. Ręczniki SPA w ciemnych kolorach sprawdzają się więc doskonale na wyposażeniu instytutów SPA. Proponowane przez nas ręczniki frotte mają gramaturę powyżej 400 gram. Taka gramatura jest wystarczająca aby zapewnić komfort cieplny klientowi czy pacjentowi np. podczas masażu. Ręczniki frotte do SPA, które znajdują się w naszej ofercie są wykonane w 100% z naturalnych włókien bawełnianych

Ręczniki frotte są najczęściej wybieranym produktem do przykrycia pacjenta czy klienta również ze względów ekonomicznych i higienicznych. Po każdym zabiegu, ręcznik można z łatwością wyprać wraz z innymi tekstyliami wykorzystywanymi przez klienta takimi jak ręczniki kąpielowe, szlafroki czy tuniki/peniuary

Ręczniki frotte SPA

Ręczniki SPA wafflowe

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty o waflowym splocie w tym również duże ręczniki waflowe. Ręczniki waffle charakteryzują się tym, że zostały uszyte z tkaniny o specyficznej strukturze przypominającej wafla lub gofra. Nastała pewnego rodzaju moda na produkty o strukturze wafla. W naszej stałej ofercie można zakupić ręczniki w śnieżno białym kolorze. Zdarzyło się nam jednak szyć na zamówienie ręczniki waflowe w kolorze brązowym i szarym. Ręczniki waflowe są dość cienkie dlatego przykrywanie nimi klientów podczas zabiegów wymusza ustawianie często wyższej temperatury w gabinecie aby zabieg przebiegał w komfortowych warunkach dla klienta.
Ogromnym plusem rozwiązania problemu przykrycia pacjenta podczas masażu ręcznikiem waflowym jest to, że zajmują one zdecydowanie mniej miejsca podczas przechowywania niż klasyczne ręczniki frotte. Będą więc ręczniki waflowe bardziej kompaktowe i łatwiejsze w przechowywaniu. Dodatkowym argumentem za, będzie niższe w kosztach utrzymaniu ich w czystości.  Są cieńsze więc pranie i suszenie będzie wymagało mniej energii. Udostępniając klientom szlafrok lub pareo o waflowym splocie można stworzyć w gabinecie spójną całość. 

 

 Ręcznik waflowy do SPA

Kocyk 

Kocyki raczej nie będą wykorzystywane do przykrycia pacjenta w gabinetach masażu ale częściej spotykamy ich wykorzystanie w gabinetach kosmetycznych gdzie wykonywane są zabiegi np. na twarz i kocyk nie będzie dotykał bezpośrednio ciała penitenta. 

Kocyki znajdujące się w ofercie dlaSpa.eu są różne pod względem wielkości, kolorystyki oraz składu. 

Te najczęściej wybierane to kocyki polarowe. Są lekkie i miłe w dotyku, jednocześnie nie zajmują dużo miejsca a dają sporo ciepła. Delikatne w dotyku kocyki polarowe są również  łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je prać w pralce w 40 stopniach i nie wymagają prasowania. Pięknie prezentuje się na nich haft. Kolorystyka kocyków polarowych jest dość stonowana - beż, czerń i grafit to kolory, które można z łatwością dopasować do kolorystyki w gabinecie. 

Kocyki kosmetyczne frotte lub welurowe. Ogromnym ich atutem jest mnogość kolorów, można przebierać i wybierać do gabinetu - zwłaszcza w kolorystyce pięknego, eleganckiego weluru. Kocyki kosmetyczne dostępne w naszym sklepie standardowej wielkości mają rozmiar 100 x 180 ale ponieważ są one szyte w polskiej pracowni istnieje możliwość dopasowania rozmiaru do potrzeb. Kolory kocyków można dobrać do kolorystyki panującej w gabinecie oraz do pozostałych akcesoriów takich jak opaski kosmetyczne, prześcieradła na fotele, pareo zwane również peniuarami oraz innymi produktami szytymi na miarę. Kocyki kosmetyczne są dostępne w dwóch wersjach - kocyk kosmetyczny welurowy oraz kocyk kosmetyczny frotte. 

Kocyki kosmetyczne prezentują się pięknie a ozdobione dużym logo genialnie wygląda na zdjęciach, które można umieścić w serwisach społecznościowych. 

Kocyk do SPA

Kołderka kosmetyczna

Kołderka kosmetyczna jest bardzo podobnym produktem do opisanego powyżej kocyka. Jedyną różnicą jest to, że jest wypełniona ociepliną która powoduje, że kołderka jest bardziej miękka i daje większy komfort cieplny. Standardowy rozmiar kołderki podobnie jak w przypadku kocyków to 100 x 180 cm ale można go zmienić aby dopasować do potrzeb panujących w salonie. Najpiękniej wyglądają kołderki kosmetyczne wykonane z weluru ozdobione dużym logo.


Kocyk welurowy do SPA

W celu uzyskania wyceny kocyka w niestandardowym rozmiarze prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@dlaSpa.eu
Podsumowując - w zależności od potrzeb panujących w danym gabinecie można dopasować odpowiednie przykrycie dla klientów. Ręczniki będą odpowiednie przy masażach oraz przy tzw. brudnych zabiegach w SPA natomiast kocyki i kołderki sprawdzą się tam, gdzie przykrycie ma być elementem relaksu a nie higieny.