Wczytuję dane...

Czy pareo to dobry ubiór do sauny?

Czy pareo to dobry ubiór do sauny?

Sauna jest miejscem, w którym wielu z nas szuka relaksu, odprężenia i regeneracji sił. To także przestrzeń, w której dbamy o nasze zdrowie i samopoczucie. Odwiedzając ją, warto jednak zadbać również o odpowiedni strój, który zapewni nam komfort i higienę podczas pobytu w saunie. Jednym z takich ubiorów jest pareo – ręcznik, który najczęściej wykorzystywany jest przez kobiety odwiedzające to miejsce. W artykule dowiesz się, dlaczego warto je wybrać.

kobieta w saunie

Pareo – co to jest?

Pareo to prostokątny ręcznik wykonany z miękkiego, lekkiego materiału, takiego jak bawełna, który jest delikatny i przyjemny w dotyku dla skóry, a dodatkowo nie powoduje reakcji alergicznych. Najczęściej jest to frotte lub tkanina waflowa, która doskonale chłonie wilgoć, zapewniając niezwykłą wygodę.

Na ubiór do sauny w postaci pareo warto więc zdecydować się z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na wspomniany już komfort noszenia. Pareo jest bardzo lekkie i delikatne w dotyku, dzięki czemu nie będziemy się w nim czuć niekomfortowo podczas pobytu w saunie. Ponadto materiał, z którego jest ono wykonane, szybko schnie, co jest istotne szczególnie po wyjściu z sauny.

Właściwości higieniczne pareo

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem pareo jako ubioru do sauny są jego właściwości higieniczne. Bawełna to naturalny materiał, który pozwalają skórze oddychać i nie powoduje uczuleń. Ponadto pareo można prać w wysokich temperaturach, co sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości. Warto również pamiętać, że używanie własnego ręcznika czy pareo w saunie to podstawa higieny – dzięki temu unikamy kontaktu z bakteriami, które mogą rozwijać się na wspólnych ławkach.

Pareo – uniwersalność i różnorodność wzorów

Pareo do sauny to uniwersalny ubiór, jednak najczęściej jest on wybierany przez kobiety. W zależności od preferencji można wybrać model w różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki temu bez trudu można go dopasować do stylistyki zachowanej w danym salonie kosmetycznym czy też spa.

Co więcej, nie bez znaczenia pozostaje wygoda noszenia takiego stroju. Pareo zapinane jest na mocnego rzepa, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie zsunie się ono podczas wstawania czy przemieszczania się po spa.