Wczytuję dane...

W co warto wyposażyć łazienkę hotelową? Cz. I Dywaniki łazienkowe hotelowe

W co warto wyposażyć łazienkę hotelową? Cz. I Dywaniki łazienkowe hotelowe

W co warto wyposażyć łazienkę hotelową?

CZ. I Dywaniki łazienkowe hotelowe

Otwierając nowy hotel, pensjonat czy apartament na wynajem, inwestorzy mierzą się z pytaniem jakie jest niezbędne wyposażenie w tekstylia łazienki hotelowej. 
Oczywiście w zależności od standardu obiektu, będą to różne produkty i różnej jakości. Pragniemy w naszej serii wpisów podpowiedzieć jakie tekstylia warto wybrać.

Wybór dywaników łazienkowych jako pierwszych w serii nie jest przypadkowy. O ile ręczniki zawsze znajdą się obiektem zainteresowania przy wyposażeniu łazienki hotelowej o tyle dywaniki czasami potrafią "wypaść z głowy" podczas kompletowania tekstyliów hotelowych. Oczywiście w hotelach wyższej klasy taki dywanik hotelowy jest obowiązkowy na wyposażeniu ale w naszej hurtowni dlaSpa.eu mamy również mniejszych klientów którzy borykają się z pytaniem co warto mieć na wyposażeniu łazienki a co nie jest konieczne w apartamencie czy pensjonacie na wynajem. 

Dywaniki łazienkowe hotelowe to warty uwagi element hotelowej łazienki. Daje on komfort klientom, kiedy wychodząc po kąpieli mogą stanąć na miękki i przyjemny w dotyku dywanik. Dywanik łazienkowy pełni dwie funkcje higieniczną i daje bezpieczeństwo. 
Po wyjściu z kąpieli zawsze spływa z ciała spora ilość wody, kiedy na wyposażeniu łazienki hotelowej znajduje się dywanik/ mata łazienkowa, woda nie rozprzestrzenia się po całej posadzce łazienki. Dzięki temu łatwiej utrzymać łazienkę w czystości. Dodatkowo, mokra podłoga nie stwarza zagrożenia poślizgnięcia się na mokrej powierzchni więc użytkownicy obiektu są bezpieczniejsi i ryzyko wypadku znacznie spada. 

dywaniki łazienkowe hotelowe

Co kryje się pod nazwą stopki hotelowe?

Pod nazwą stopki hotelowe kryją się oczywiście dywaniki łazienkowe hotelowe, które swą potoczną nazwę zawdzięczają ozdobnym reliefom w kształcie stóp, które często "wytłoczone" są na dywanikach hotelowych. Bawełniane dywaniki wykonane z frotte przypominają ręczniki mają one jednak wyższą gramaturę 600 - 650 gram aby wchłonąć jak największą ilość wody. Dywaniki - stopki hotelowe charakteryzują się wysoką trwałością i jakością. Dywaniki hotelowe - stopki są najczęściej białe co daje możliwość prania ich w wysokich temperaturach. Zapewnia to wysoki standard higieny. Zdarza się jednak, że nasi klienci - właściciele SPA oraz gabinetów masażu dopytują o dywaniki w ciemnych kolorach aby dobrać ich kolor do charakteru miejsca w jakim mają być użytkowane. Dlatego w naszej ofercie można znaleźć dywaniki i maty kąpielowe w ciemnych kolorach takich jak brąz, szarość a nawet granatczerń

Maty kąpielowe 

Maty kąpielowe czy łazienkowe to kolejne określenie dywaników łazienkowych. Maty kąpielowe najczęściej spotykamy w rozmiarze 50 x 70 cm - to standardowy wymiar dywaników hotelowych. I w naszej ofercie przeważają dywaniki hotelowe właśnie w takim rozmiarze. Niektórzy właściciele obiektów na wynajem szukają jednak bardziej ekonomicznych rozwiązań. Aby wyjść na przeciw tym potrzebom w naszej ofercie znaleźć można dywanik hotelowy mini w rozmiarze o połowę mniejszym niż standardowy dywanik hotelowy czyli 35 x 50 cm. Nie tylko jego zakup będzie bardziej ekonomiczny ale również utrzymanie go w czystości będzie pochłaniało mniej energii oraz wody i detergentów więc jego eksploatacja będzie mniej kosztowna.