Wczytuję dane...

Czym charakteryzują się ręczniki o splocie waflowym?

Czym charakteryzują się ręczniki o splocie waflowym?

Ręczniki są nieodłącznym elementem wyposażenia spa, hoteli oraz innych obiektów noclegowych. Wykorzystujemy je każdego dnia – po kąpieli, pod prysznicem, podczas zabiegów czy na basenie. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z różnorodności dostępnych na rynku ręczników oraz ich właściwości. Jednym z rodzajów, które warto poznać, są ręczniki o splocie waflowym. W naszym artykule omówimy charakterystykę tych tekstyliów!

czerwony ręcznik o splocie waflowym

Struktura i wygląd

Ręczniki o splocie waflowym charakteryzują się przede wszystkim specyficzną strukturą, przypominającą gofry lub wafle. Tak oryginalna faktura jest wynikiem zastosowania specjalnej techniki tkania, która sprawia, że materiał ma wyraźne wypukłości i wgłębienia, tworzące wzór szachownicy. Dzięki temu ręczniki waflowe prezentują się niezwykle efektownie i stanowią ciekawy dodatek do aranżacji łazienki czy kuchni.

Co jednak istotne, mogą być one wykonane z różnych materiałów, spośród których najlepiej sprawdzają się len, bawełna lub mieszanka tych włókien. Ponadto są one dostępne w wielu wariantach, które różnią się od siebie m.in. grubością, wielkością i kolorem. Dzięki temu każdy właściciel spa, hotelu lub innego obiektu noclegowego może dopasować wybór do swoich preferencji.

Chłonność, schnięcie i pozostałe praktyczne właściwości

Główną zaletą ręczników o splocie waflowym jest ich wyjątkowa chłonność. Wgłębienia w strukturze materiału sprawiają, że ręcznik ten może wchłonąć znacznie więcej wilgoci, niż model o tradycyjnym splocie. Dodatkowo, ze względu na przewiewność i łatwość przepuszczania powietrza przez tkaninę, ręczniki waflowe schną znacznie szybciej niż inne ich rodzaje.

Ponadto, jak wspomnieliśmy, produkty te są najczęściej wykonane z wysokiej jakości bawełny, lnu lub innego miękkiego, naturalnego materiału. Dzięki temu są one wyjątkowo wytrzymałe i zachowują swoje właściwości przez długi czas. Co więcej, pielęgnacja tych ręczników nie nastręcza większych trudności. Można je prać w pralce w temperaturze do 40°C, a następnie suszyć na płasko lub na suszarce. Ręczniki waflowe zachowują swój estetyczny wygląd nawet po wielu cyklach prania.